Apex Cerrahi Tıp Merkezi

Gıda İntolerans Testi – Pinner Test

Artık Gıda İntolerans Testinde bir Amerikan markası olan “Pinner Test” ile çalışmaktayız. Yeni nesil bir test olan pinner test ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

PinnerTesti, hangi gıda veya gıdalara karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebileceğiniz bir kan testidir.

Pinner Test yapıldığında; parmak ucunuzdan alınan bir damla kan incelenerek, vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit edilir ve uygulamanız gereken kişisel beslenme planı oluşturulur.

Aslında tıp dünyası “Gıda İntoleransı Testi” kavramını çok uzun süredir biliyordu, ancak birçok doktorun aklındaki soru işareti, bunu tespit etmek için yapılacak testlerin ne derece güvenilir olduğuydu.

Eski jenerasyon testler genelde doğru sonuçlar vermediği için hastayı iyileştirmek yerine daha da sıkıntıya sokuyordu.

Pinner Testi yeni jenerasyon bir Gıda İntoleransı Testidir ve Pinner Testi’nin keşfi tıp dünyasında, Röntgen’den MR’a geçiş gibi büyük bir teknolojik adım olarak algılanmıştır.

Eski ve yeni jenerasyon testler arasındaki farkın sebebi, Pinner Testi’nin Aktif ve Pasif intoleransı birbirinden ayırtetme tekniğidir. Eski testlerde 40-50 adet gıda intoleransı çıkan raporlar Pinner Testi’nin “Subclass 4 igG Examination” tekniğiyle pasif intoleransları elemesiyle 2-3 gıdaya indirgenmektedir.

Pinner Testi’ni uygulamış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiştir, Hastaların;

Pinner Testi sonrası sorunlu besinleri yaşamından çıkaran hastalardaki iyileşme oranları

Pinner Testi Nasıl Yapılır?

Pinner Testini, Laboratuvarımızda kan numunesi vererek yaptırabilirsiniz.

Eğer İstanbul dışında iseniz veya kan numunesini kendiniz almak istiyorsanız, Pinner test’in özel geliştirdiği, Türkiye’nin her yerine, evinize veya işyerinize göndereceğimiz özel kit ile son derece basit bir şekilde parmak ucunuzdan alıp bize kargo ile gönderebilirsiniz.

Numuneyi bize Kargo ile kendiniz yollayabilirsiniz veya bizi arayınız ve numuneyi sizden biz aldıralım.

Laboratuvar Danışma  0532 719 49 98